North Platte-McCook Dual Track Results

Posted 6 months ago

By Robert Lovell

   North Platte - McCook Dual 2014 - 3/28/2014                  
                                 North Platte                                  
                                    Results                      
Girls 100 Meter Dash
============================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
Finals
  1 Liess, Danica                McCook                   13.16   2   5   
  2 Elder, Kaity                 McCook                   13.59   2   3   
  3 Harpham, Ashton              McCook                   13.75   2   1   
  4 Hays, Hannah                 North Platte             13.88   2 
  5 McPike, Tierney              North Platte             13.90   1 
  6 Wiseman, McKinzie            North Platte             13.91   2 
  7 Ford, Taylor                 McCook                   14.23   1 
  8 Kain, Mary                   McCook                   14.33   1 
  9 Elsen, Remingten             North Platte             14.34   2 
 10 Farr, Taylor                 McCook                   14.62   2 
 11 Kummer, Shayla               North Platte             15.03   1 
 12 van Donk, Lisa               North Platte             15.12   1 
 13 Vargas, Sadie                North Platte             15.20   1 
 14 Pelland, Courtney            North Platte             15.26   1 
 15 Hinz, Ahnika                 North Platte             18.55   1 
 -- Hoatson, Alex                North Platte                NT   2 

Girls 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Liess, Danica                McCook                   27.74   2   5   
  2 Harvey, Kaitlynn             North Platte             28.73   2   3   
  3 Harpham, Ashton              McCook                   28.82   2   1   
  4 Leitner, Caitlin             McCook                   29.35   2 
  5 Kain, Mary                   McCook                   30.22   1 
  6 Ford, Taylor                 McCook                   30.88   2 
  7 Farr, Taylor                 McCook                   31.33   2 
  8 Kreifels, Stormie            North Platte             32.52   1 
  9 Pelland, Courtney            North Platte             32.66   1 
 10 Dominguez, Josie             McCook                   34.18   1 
 11 Tolliver, Allison            McCook                   34.52   1 
 -- Jacobson, Avah               North Platte                NT   1 
 -- Vargas, Sadie                North Platte                NT   2 
 -- Elsen, Remingten             North Platte                NT   2 

Girls 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Leitner, Caitlin             McCook                 1:07.29    5   
  2 Martinez, Talia              North Platte           1:10.78    3   
  3 Coe, Jordan                  North Platte           1:12.86    1   
  4 Roth, Emmerie                McCook                 1:14.50  
  5 Berglund, Maggie             North Platte           1:18.12  
  6 McPike, Tierney              North Platte           1:20.78  

Girls 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Sides, Emily                 McCook                J2:48.40    5   
  2 Tockey, Vicki                North Platte          J2:54.74    3   
  3 Martinez, Talia              North Platte          J2:58.46    1   
  4 Goss, Hannah                 McCook                J2:58.46  
  5 Gibson, Kirsten              North Platte           3:08.80  
  6 Gay, Audrey                  North Platte           3:21.66  
  7 Fornander, Selena            North Platte           3:39.10  

Girls 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Ambrose, McKinzee            North Platte           7:12.82    5   
  2 Daniel, Rebecca              North Platte           7:38.64    3   
  3 Sligar, Katelin              North Platte           7:51.67    1   

Girls 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Miller, McKenna              North Platte          14:54.10    5   
  2 Stalker, Kelaney             North Platte          14:54.30    3   

Girls 100 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mohr, Abigail                McCook                   17.18    5   
  2 Lee, Catelyn                 North Platte             18.48    3   
  3 Larson, Sara                 North Platte             18.77    1   
  4 Whipple, Erica               North Platte             19.60  
  5 Leitner, Courtney            McCook                   19.63  
  6 Goss, Hannah                 McCook                   20.07  
  7 van Donk, Lisa               North Platte             20.50  
  8 Gray, Haylee                 McCook                   22.57  

Girls 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Leitner, Courtney            McCook                   57.87    5   
  2 Whipple, Erica               North Platte           1:01.42    3   
  3 Gray, Haylee                 McCook                 1:07.69    1   
 -- Gibson, Kirsten              North Platte                NT  

Girls 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 McCook  'A'                                           53.22    5   
     1) Elder, Kaity                    2) Mohr, Abigail                  
     3) Shepherd, Madison               4) Liess, Danica                  
  2 North Platte  'A'                                     54.64  
     1) Wiseman, McKinzie               2) Raska, Madison                 
     3) Hays, Hannah                    4) Harvey, Kaitlynn               
  3 McCook  'B'                                           56.54  
     1) Ford, Taylor                    2) Leitner, Courtney              
     3) Harpham, Ashton                 4) Farr, Taylor                   

Girls 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 McCook  'A'                                         4:47.59    5   
     1) Leitner, Caitlin                2) Harpham, Ashton                
     3) Sughroue, Molly                 4) Shepherd, Madison              
  2 McCook  'B'                                         4:51.29  
     1) Leitner, Courtney               2) Daum, Brenleigh                
     3) Johnson, Kira                   4) Kilpatrick, Kelsey             
  3 North Platte  'A'                                   4:55.48  
     1) McPike, Tierney                 2) Burrows, Libby                 
     3) Martinez, Talia                 4) Miller, McKenna                

Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 North Platte  'A'                                  11:57.50    5   
     1) Miller, McKenna                 2) Ambrose, McKinzee              
     3) Tockey, Vicki                   4) Burrows, Libby                 
  2 McCook  'A'                                        12:20.10  
     1) Roth, Emmerie                   2) Sides, Emily                   
     3) Kilpatrick, Kelsey              4) Esch, Hannah                   

Girls High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee, Catelyn                 North Platte           4-10.00    5   
  2 Johnson, Faith               McCook                 4-06.00    3   
  3 Wiseman, McKinzie            North Platte          J4-04.00    0.50
  3 Johnson, Kira                McCook                J4-04.00    0.50
  5 Daum, Brenleigh              McCook                J4-04.00  
  6 Henry, Michelle              North Platte           4-02.00  
  7 Pelland, Courtney            North Platte           4-00.00  

Girls Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mohr, Abigail                McCook                J9-04.00    5   
  2 Kosmacek, Rachel             North Platte          J7-10.00    3   
  3 LaBay, Vera                  McCook                J7-04.00    1   
  4 Sehnert, Becca               McCook                J7-04.00  
  5 Kurth, Tori                  North Platte          J7-04.00  
  6 Hughes, Kayla                McCook                 6-10.00  
  7 Kummer, Shayla               North Platte           5-10.00  
  8 Stewart, Taylor              McCook                 5-04.00  
  8 Hinz, Ahnika                 North Platte           5-04.00  
 -- Johnson, Annika              McCook                      NH  

Girls Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Harvey, Kaitlynn             North Platte          16-04.50    5   
  2 Wiseman, McKinzie            North Platte          14-11.00    3   
  3 Schmidt, Tiara               McCook                14-08.00    1   
  4 Hays, Hannah                 North Platte          14-05.00  
  4 Shepherd, Madison            McCook                14-05.00  
  6 Daum, Brenleigh              McCook                14-03.50  
  7 Raska, Madison               North Platte          14-02.50  
  8 McPike, Tierney              North Platte          14-00.00  
  9 Elsen, Remingten             North Platte          13-10.75  
 10 Hoatson, Alex                North Platte          13-05.00  
 11 Johnson, Kira                McCook                13-01.25  
 12 Jacobson, Avah               North Platte          12-09.00  
 13 Kreifels, Stormie            North Platte          11-11.00  
 14 Kalinski, Samantha           McCook                11-10.00  
 15 Kain, Mary                   McCook                11-09.50  
 16 Wilson, Megan                McCook                11-09.25  
 17 Dominguez, Josie             McCook                11-05.00  
 18 Tolliver, Allison            McCook                10-08.50  
 -- Elder, Kaity                 McCook                      ND  

Girls Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lee, Catelyn                 North Platte          31-02.00    5   
  2 Shepherd, Madison            McCook                31-00.50    3   
  3 Hays, Hannah                 North Platte          29-02.50    1   
  4 Johnson, Kira                McCook                29-02.00  
  5 Hoatson, Alex                North Platte          29-01.50  
  6 Kain, Mary                   McCook                27-08.00  
  7 Jacobson, Avah               North Platte          27-02.50  
  8 Wilson, Megan                McCook                27-01.00  
  9 Tolliver, Allison            McCook                26-06.50  
 10 Dominguez, Josie             McCook                25-03.00  
 -- Daum, Brenleigh              McCook                      ND  

Girls Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elder, Maddie                McCook                39-10.50    5   
  2 Schmidt, Tiara               McCook                36-08.50    3   
  3 Wilke, Hope                  North Platte          36-00.75    1   
  4 Payton, Makayla              McCook                32-08.00  
  5 Henry, Michelle              North Platte          29-09.00  
  6 Johnson, Faith               McCook                29-01.00  
  7 Morales, Hallei              North Platte          27-09.00  
  8 Reinhard, Allissa            North Platte          26-01.00  
  9 Hansen, Faith                McCook                25-09.00  
 10 Rayson, Daijha               North Platte          25-07.00  
 11 Tysor, Daisie                North Platte          24-07.50  
 12 Gross, Lexie                 McCook                23-02.50  
 13 Haag, Elizabeth              McCook                22-06.50  
 14 Satzinger, Franzi            McCook                19-03.00  
 -- Kalinski, Samantha           McCook                      ND  
 -- Witt, Josie                  McCook                      ND  

Girls Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Elder, Maddie                McCook                  123-08    5   
  2 Wilke, Hope                  North Platte            114-06    3   
  3 Sheets, Allison              McCook                  107-00    1   
  4 Schmidt, Tiara               McCook                  106-02  
  5 Payton, Makayla              McCook                   96-03  
  6 Johnson, Faith               McCook                   94-09  
  7 Henry, Michelle              North Platte             82-05  
  8 Tysor, Daisie                North Platte             77-01  
  9 Hansen, Faith                McCook                   72-07  
 10 Gross, Lexie                 McCook                   72-04  
 11 Rayson, Daijha               North Platte             68-09  
 12 Satzinger, Franzi            McCook                   66-03  
 13 Reinhard, Allissa            North Platte             65-10  
 14 Haag, Elizabeth              McCook                   65-06  
 15 Berglund, Maggie             North Platte             64-02  
 16 Morales, Hallei              North Platte             58-11  

Boys 100 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zimbelman, Jake              North Platte             11.26   1   5   
  2 Chitty, Austin               North Platte             11.47   1   3   
  3 Schlager, Joe                McCook                   11.54   1   1   
  4 Smith, Sam                   McCook                   11.76   1 
  5 Bamesberger, Shay            North Platte             11.82   1 
  6 Bryant, Jarod                McCook                   11.94   1 
  7 Lichty, Luke                 McCook                   12.12   2 
  8 Baumbach, Brett              McCook                   12.20   1 
  9 Smith, Drew                  North Platte             12.22   1 
 10 Missner, Drew                McCook                   12.23   2 
 11 Enyeart, Brandon             North Platte             12.31   2 
 12 Scott, Brock                 McCook                   12.69   2 
 13 Cox, Cade                    North Platte             13.04   2 
 14 O'Dell, Cliff                McCook                   13.55   2 
 15 Cappel, Cade                 McCook              7:34:13.81   3 
 16 Broman, Noah                 North Platte        7:34:15.81   3 
 17 Heskett, Joe                 McCook              7:34:16.16   3 
 -- Lines, Keagen                McCook                      NT   3 
 -- Nila, Jacob                  North Platte                NT   3 

Boys 200 Meter Dash
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Zimbelman, Jake              North Platte             23.37   3   5   
  2 Weaver, Trevon               North Platte             23.68   3   3   
  3 Chitty, Austin               North Platte             24.19   3   1   
  4 Matson, Trevor               McCook                   24.36   3 
  5 Mcbride, Dakota              McCook                   24.42   3 
  6 Sis, Colton                  McCook                   24.87   3 
  7 Enyeart, Brandon             North Platte             25.15   3 
  8 Fassler, Dunncon             McCook                   25.66   3 
  9 Missner, Drew                McCook                   25.72   2 
 10 Trujillo, Jordan             North Platte             26.96   2 
 11 Cox, Cade                    North Platte             27.24   2 
 12 Scott, Brock                 McCook                   27.51   2 
 13 Lines, Keagen                McCook                   27.72   1 
 14 Johnson, Ty                  North Platte             27.86   1 
 15 O'Dell, Cliff                McCook                   28.56   2 
 16 Broman, Noah                 North Platte             29.64   1 
 -- Bamesberger, Shay            North Platte                NT   2 
 -- Brinamen, James              North Platte                NT   2 

Boys 400 Meter Dash
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Mcbride, Dakota              McCook                   56.21    5   
  2 Bamesberger, Shay            North Platte             57.61    3   
  3 Lyons, Vince                 McCook                 1:01.82    1   
  4 Bueno, Mauro                 McCook                 1:03.59  
  5 Bokoskie, Treyvon            North Platte           1:09.36  
  6 Johnson, Ty                  North Platte           1:09.37  
 -- Nila, Jacob                  North Platte                NT  

Boys 800 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Felker, Hunter               McCook                 2:13.05    5   
  2 Creel, Miles                 North Platte           2:16.66    3   
  3 Seck, Gilbert                North Platte           2:20.76    1   
  4 Sanchez, Adam                North Platte           2:21.89  
  5 Priebe, Nolan                McCook                 2:22.23  
  6 Roessler, Joe                North Platte           2:38.23  
  7 Dack, Miles                  McCook                 2:42.16  
  8 Gipe, George                 North Platte           2:49.84  
  9 Lucero, Anthony              McCook                 2:56.00  
 10 Dannatt, Chris               North Platte           2:57.00  
 11 Miller, Alex                 North Platte           3:05.97  
 12 Lundgreen, Bradon            North Platte           3:12.22  

Boys 1600 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McGuire, Wyatt               North Platte           4:35.08    5   
  2 Edwards, Brandon             North Platte           5:09.80    3   
  3 Felker, Hunter               McCook                 5:17.93    1   
  4 Lucero, Adryan               McCook                 5:25.11  
  5 Haws, Tanner                 North Platte           5:26.19  
  6 Ward, Tyler                  North Platte           5:26.76  
  7 Samway, Dylan                McCook                 5:33.27  
  8 Banuelos, Isaac              North Platte           5:33.99  
  9 Noe, Houston                 McCook                 5:37.38  
 10 Ogden, Tyler                 North Platte           6:00.49  
 11 Gipe, George                 North Platte           6:07.79  
 12 Roessler, Joe                North Platte           6:08.49  
 13 Zech, Val                    McCook                 6:09.97  
 14 Aufrecht, Isaac              North Platte           6:12.95  
 15 Sides, Marshall              McCook                 6:35.72  
 16 Miller, Alex                 North Platte           6:35.97  
 17 Morhous, Luke                McCook                 6:42.38  
 18 Dannatt, Chris               North Platte           6:46.47  
 19 Lundgreen, Bradon            North Platte           7:08.79  

Boys 3200 Meter Run
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Edwards, Brandon             North Platte          11:28.90    5   
  2 Haws, Tanner                 North Platte          11:30.30    2   
  2 Wiegand, Matt                North Platte          11:30.30    2   
  4 McGuire, Wyatt               North Platte          11:35.00  
  5 Ward, Tyler                  North Platte          11:43.00  
  6 Payton, Dustin               McCook                11:47.80  
  7 Lucero, Adryan               McCook                11:48.00  
  8 Collicott, Taye              McCook                11:57.10  
 -- Ogden, Tyler                 North Platte                NT  
 -- Aufrecht, Isaac              North Platte                NT  
 -- Banuelos, Isaac              North Platte                NT  

Boys 110 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Martinez, Dominic            North Platte             16.73    5   
  2 Aden, Tyler                  North Platte             17.46    3   
  3 Smith, Brandon               McCook                   18.98    1   
  4 Brunswick, Dawson            McCook                   19.02  
  5 Volesky, Nick                North Platte             19.15  
  6 Sheets, Caleb                McCook                   19.66  
  7 States, Conner               North Platte             19.88  
  8 Joneson, Cole                North Platte             22.25  

Boys 300 Meter Hurdles
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Aden, Tyler                  North Platte             46.55    5   
  2 Martinez, Dominic            North Platte             46.71    3   
  3 Brunswick, Dawson            McCook                   47.44    1   
  4 Smith, Brandon               McCook                   48.35  
  5 Sheets, Caleb                McCook                   50.30  
  6 Volesky, Nick                North Platte             57.47  
 -- States, Conner               North Platte                NT  
 -- Joneson, Cole                North Platte                NT  

Boys 4x100 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 McCook  'A'                                           47.22    5   
     1) Lyons, Bryce                    2) Matson, Trevor                 
     3) Schlager, Joe                   4) Stagemeyer, Peyton             
  2 McCook  'B'                                           47.94  
     1) Fassler, Dunncon                2) Smith, Sam                     
     3) Gillen, Easton                  4) Cappel, Cade                   
  3 North Platte  'B'                                     50.71  
     1) Brinamen, James                 2) Enyeart, Brandon               
     3) Smith, Drew                     4) Cox, Cade                      
 -- North Platte  'A'                                        DQ  
     1) Chitty, Austin                  2) Owens, Ki-Jana                 
     3) Weaver, Trevon                  4) Zimbelman, Jake                

Boys 4x400 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 North Platte  'A'                                   3:45.26    5   
     1) Martinez, Dominic               2) Weaver, Trevon                 
     3) Creel, Miles                    4) Owens, Ki-Jana                 
  2 McCook  'A'                                         3:46.21  
     1) Bryant, Jarod                   2) Lichty, Luke                   
     3) Baumbach, Brett                 4) Smith, Sam                     

Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 North Platte  'A'                                   9:43.20    5   
     1) Seck, Gilbert                   2) Wiegand, Matt                  
     3) Sanchez, Adam                   4) McGuire, Wyatt                 
  2 McCook  'A'                                        10:01.50  
     1) Priebe, Nolan                   2) Bueno, Mauro                   
     3) Collicott, Taye                 4) Payton, Dustin                 

Boys High Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Smith, Payton                North Platte           5-08.00    5   
  2 Sheets, Caleb                McCook                 5-04.00    3   
  3 Owens, Ki-Jana               North Platte          J5-04.00    1   
  4 Smith, Drew                  North Platte           5-00.00  
  4 Sudan, Caleb                 McCook                 5-00.00  
 -- Bokoskie, Treyvon            North Platte                NH  

Boys Pole Vault
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lamphear, Evan               North Platte         J13-04.00    5   
  2 Reitz, Mitch                 McCook               J12-10.00    3   
  3 Powell, Spencer              McCook               J11-10.00    1   
  4 Rhodes, Kylan                North Platte         J11-10.00  
  5 Detty, Jesse                 McCook               J11-10.00  
  6 Folchert, Zak                North Platte           8-04.00  
  7 Krepcik, Ren                 McCook                 7-04.00  
 -- Leiran, Austin               North Platte                NH  
 -- Bokoskie, Treyvon            North Platte                NH  
 -- Pavelka, Grant               North Platte                NH  
 -- True, Brycedon               McCook                      NH  
 -- Cappel, Cade                 McCook                      NH  
 -- Hansen, Branden              North Platte                NH  
 -- Terry, Coy                   McCook                      NH  

Boys Long Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Lyons, Bryce                 McCook               J21-11.00    5   
  2 Zimbelman, Jake              North Platte         J21-11.00    3   
  3 Weaver, Trevon               North Platte         J21-00.00    1   
  4 Lamphear, Evan               North Platte          20-02.50  
  5 Stagemeyer, Peyton           McCook                19-02.50  
  6 Schlager, Joe                McCook                18-05.00  
  7 Williams, Darius             McCook                18-02.50  
  8 Owens, Ki-Jana               North Platte          17-10.75  
  9 Larson, Quentone             North Platte          17-02.00  
 10 Smith, Payton                North Platte          17-00.75  
 11 Fassler, Dunncon             McCook                16-10.00  
 11 Madrell, Tony                McCook                16-10.00  
 13 Bokoskie, Treyvon            North Platte          16-07.50  
 14 Trujillo, Jordan             North Platte          16-00.00  
 15 Johnson, Ty                  North Platte          15-10.75  
 16 Perez, Jacob                 North Platte          15-10.50  
 16 Pavelka, Grant               North Platte          15-10.50  
 18 Scott, Brock                 McCook                15-08.75  
 19 Sudan, Caleb                 McCook                15-07.50  
 20 Rimpley, Justin              North Platte          13-10.00  
 -- Nila, Jacob                  North Platte                ND  

Boys Triple Jump
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Williams, Darius             McCook               J40-06.50    5   
  2 Lamphear, Evan               North Platte         J40-05.00    3   
  3 Lyons, Bryce                 McCook               J40-05.00    1   
  4 Rhodes, Kylan                North Platte          38-00.50  
  5 Joneson, Cole                North Platte          36-08.50  
  6 Fassler, Dunncon             McCook                36-07.00  
  7 Pavelka, Grant               North Platte          36-03.00  
  8 Smith, Payton                North Platte          34-09.00  
  9 Trujillo, Jordan             North Platte          34-05.00  
 10 Sudan, Caleb                 McCook                33-06.00  
 11 Johnson, Ty                  North Platte          32-11.00  
 12 Larson, Quentone             North Platte          32-07.00  
 13 Perez, Jacob                 North Platte          31-01.00  
 14 Madrell, Tony                McCook                30-08.00  
 -- Nila, Jacob                  North Platte                ND  

Boys Shot Put
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 McGahan, Nathan              North Platte          45-03.00    5   
  2 Stone, Kolton                McCook                45-01.25    3   
  3 Goodenberger, Dalton         McCook                44-10.50    1   
  4 Lee, Trevor                  North Platte          43-00.00  
  5 Carfield, Matt               McCook                41-00.50  
  6 Sis, Colton                  McCook                40-10.00  
  7 Walker, Colton               North Platte          40-08.25  
  8 Hohnholt, Chase              North Platte          40-05.50  
  9 Mull, Logan                  North Platte          38-06.50  
 10 Morales, Alek                North Platte          38-00.50  
 11 Curl, Luke                   McCook                37-09.00  
 12 Messersmith, Andrew          McCook                35-09.00  
 13 Bokoskie, Skyler             North Platte          35-04.50  
 14 Lundy, Bobby                 North Platte          35-03.50  
 15 Bunger, Logan                McCook                35-00.50  
 16 Uppal, Jesse                 North Platte          34-10.50  
 17 Hope, Kameron                North Platte          34-09.00  
 18 Trujillo, Dillon             North Platte          34-03.00  
 18 Hall, Colton                 North Platte          34-03.00  
 20 Seck, Jerome                 North Platte          34-02.00  
 21 Glodowski, Vincent           North Platte          33-11.50  
 22 Junker, Brandon              North Platte          33-04.50  
 23 Ralls, Logan                 North Platte          33-04.00  
 24 Prentice, Shane              McCook                32-09.00  
 25 Tullis, Bryce                North Platte          32-05.50  
 26 Estrada, Isaiah              North Platte          32-01.00  
 27 Thompson, Dillon             North Platte          28-05.50  
 28 Davila, Jose                 McCook                27-09.50  
 29 Sims, Tanner                 North Platte          25-11.50  
 30 Ochsner, Jakob               North Platte          25-08.00  

Boys Discus Throw
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 Hohnholt, Chase              North Platte            135-01    5   
  2 Sis, Colton                  McCook                  130-00    3   
  3 Goodenberger, Dalton         McCook                  129-01    1   
  4 Lashley, Colton              McCook                  119-04  
  5 Lee, Trevor                  North Platte            118-11  
  6 Hall, Colton                 North Platte            116-06  
  7 McGahan, Nathan              North Platte            116-01  
  8 Curl, Luke                   McCook                  114-01  
  9 Wagner, Chandler             McCook                  112-10  
 10 Walker, Colton               North Platte            112-05  
 11 Lundy, Bobby                 North Platte            111-04  
 12 Molcyk, Colton               McCook                  104-06  
 12 Junker, Brandon              North Platte            104-06  
 14 Seck, Jerome                 North Platte            103-05  
 15 Uppal, Jesse                 North Platte             99-11  
 16 Bunger, Logan                McCook                   97-05  
 17 Bokoskie, Skyler             North Platte             96-09  
 18 Hope, Kameron                North Platte             89-00  
 18 Ralls, Logan                 North Platte             89-00  
 20 Mull, Logan                  North Platte             87-09  
 21 Estrada, Isaiah              North Platte             85-04  
 22 Glodowski, Vincent           North Platte             84-04  
 23 Tullis, Bryce                North Platte             82-05  
 24 Trujillo, Dillon             North Platte             81-00  
 25 Thompson, Dillon             North Platte             80-10  
 26 Prentice, Shane              McCook                   80-04  
 27 Morales, Alek                North Platte             77-06  
 28 Morhous, Luke                McCook                   73-05  
 29 Ochsner, Jakob               North Platte             71-08  
 30 Sims, Tanner                 North Platte             68-01  
 31 Lines, Keagen                McCook                   64-00  
 32 Davila, Jose                 McCook                   59-04  

                    Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) McCook                      73.50     2) North Platte               66.50

                    Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
    1) North Platte                95        2) McCook                     46